فرمانده راهور تهران بزرگ به همراه معاونان و مسئولان پلیس راهور و هم چنین برخی از قضات دادگستری در بیت مرجع عالیقدر آیت‌الله العظمی سید عبدالجواد علم‌الهدی حضور یافتند.

آیت‌الله علم‌الهدی در این دیدار با اشاره به مقام بالای قضاوت در نزد خداوند تاکید کردند مقام قضا در نزد پروردگار آنقدر حساس است که حضرت امیرالمومنین(ع) در خطبه‌هایشان فرمودند ای کسانی که قدرت قضایی دارید از حق مظلومین حمایت کنید.
در اولین ملاقاتی که هیئت دولت جمهوری اسلامی با حضرت امام خمینی(ره) داشتند، امام فرمودند: این کشور به مثابه یک خانه است که یک طفل خردسال و یک پیرمرد کهنسال حقوق مسلم خود را دارند، به همین دلیل شما گمان نکنید که این مملکت بزرگ است است و جمعیت آن زیاد است حفظ حقوق مردم در سرتاسر این کشور همانند همان خانه است و می‌بایست حفظ شود.
مرجع تقلید شیعیان تصریح کردند: دشمن با همراهی ۲۴ کشور و ۱۲ لشکر در هزار و ۲۵۴ کیلومتر در ۴ استان به این کشور حمله کردند و به واسطه خون شهدا از آن سال تا امروز نتوانسته‌اند ذره‌ای از این خاک را اشغال کنند. شهداء به دلیل حفاظت از ناموس، اهلیت، استقلال، فرهنگ و ایمانشان و اسلام به جبهه‌ها رفتند. امام راحل فرمودند: این را بدانید به خاطر خون این شهدا دشمن برای همیشه جرأت نمی‌کند که در این کشور نظامی پیاده کنند. همچنین ایشان فرمودند دشمن نظاره‌گر راهپیمایی ملت در روز قدس و ۲۲ بهمن است و می‌داند این ملت پای اعتقادات خود و نظام هستند.
ایشان یادآور شدند: حضرت امام فرمودند کیان استقلال یک مملکت به قوه قضاییه آن است، زیرا حق را به حق‌دار می‌رساند و از هرج و مرج جلوگیری می‌کند به همین دلیل است اگر سایر امور در نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر آرای مردم در مجلس شورای اسلامی و اجرای آن به دست مجریان قانون است، ولی قضاوت از متن قرآن و رأی پیغمبر و امام است.

ایشان در بخش دیگری از سخنان خود بر اجرای کامل قانون در میان تمامی اقشار جامعه، اطلاع‌رسانی گسترده قوانین راهنمایی و رانندگی در بین مردم به منظور افزایش نظم در جامعه و کاهش تخلفات رانندگی، تفهیم کامل جرایم صورت پذیرفته به متخلفین توسط مأمورین و پرسنل زحمت کش راهنمایی و رانندگی، بیان خاطراتی از حضرت امام خمینی(ره) در خصوص ضرورت و حفاظت از حقوق مردم در برابر دشمن، برخورد قاطع با متخلفین و هنجارشکنان و روزه خواران در ملاء عام به منظور صیانت و حفاظت از حقوق ملت در ماه مبارک رمضان تأکید کرد.
هم چنین در این دیدار فرمانده راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در این جلسه در خصوص فعالیت‌های صورت پذیرفته در پلیس راهور و برنامه پلیس راهور به منظور برخورد قاطع با هنجارشکنان در ماه مبارک رمضان مطالبی را ارائه کرد.